Claymont District Tournamet
Claymont High School
2/24/12-2/25/12
Results: 220


Championship - 1st round
Winner School How Opponent School Result
Greg Moray Steubenville Fall Ben Aponik, (11) Indian Valley
Alonzo Jewell Hamilton Township Fall Gene Hogg, (12) Big Walnut
Blake Owens Licking Valley Dec Mitch Ridder Jonathan Alder 4-3
Shawn Walters River View Fall Austin Bentley, (10) Carrollton
Elliott Williams Granville Dec Kevin Bigler, (10) Utica 8-1
Trent Johnson Claymont Fall Luke Larson, (10) John Glenn
Matt Shurina Harrison Central Fall Jacob Smith, (10) Minerva
Alex Farrow Whitehall-Yearling Fall Ahmed Khaloufi, (12) Bexley
Championship - Quarterfinals
Winner School How Opponent School Result
Greg Moray Steubenville Dec Alonzo Jewell, (10) Hamilton Township 7-3
Blake Owens Licking Valley Dec Shawn Walters, (12) River View 8-6
Trent Johnson Claymont T-Fall Elliott Williams, (12) Granville 21-6
Matt Shurina Harrison Central Dec Alex Farrow, (11) Whitehall-Yearling 3-2
Consolation - 1st round
Winner School How Opponent School Result
Gene Hogg Big Walnut Dec Ben Aponik, (11) Indian Valley 8-5
Austin Bentley Carrollton Dec Mitch Ridder Jonathan Alder 5-3
Kevin Bigler Utica Fall Luke Larson, (10) John Glenn
Jacob Smith Minerva Dec Ahmed Khaloufi, (12) Bexley 13-6
Consolation - 2nd round
Winner School How Opponent School Result
Alex Farrow Whitehall-Yearling Fall Gene Hogg, (12) Big Walnut
Elliott Williams Granville Fall Austin Bentley, (10) Carrollton
Shawn Walters River View Dec Kevin Bigler, (10) Utica 9-2
Alonzo Jewell Hamilton Township Fall Jacob Smith, (10) Minerva
Championship - Semifinals
Winner School How Opponent School Result
Greg Moray Steubenville M-Dec Blake Owens, (10) Licking Valley 16-7
Trent Johnson Claymont Dec Matt Shurina, (12) Harrison Central 1-0
Consolation - 3rd round
Winner School How Opponent School Result
Alex Farrow Whitehall-Yearling M-Dec Elliott Williams, (12) Granville 14-3
Shawn Walters River View Dec Alonzo Jewell, (10) Hamilton Township 2-1
Consolation - Semifinals
Winner School How Opponent School Result
Alex Farrow Whitehall-Yearling Dec Blake Owens, (10) Licking Valley 3-2
Matt Shurina Harrison Central Fall Shawn Walters, (12) River View
Finals
Winner School How Opponent School Result
Shawn Walters River View Fall Blake Owens, (10) Licking Valley
Matt Shurina Harrison Central Dec Alex Farrow, (11) Whitehall-Yearling 8-4
Greg Moray Steubenville M-Dec Trent Johnson, (12) Claymont 15-6