Claymont District Tournamet
Claymont High School
2/24/12-2/25/12
Results: 152


Championship - 1st round
Winner School How Opponent School Result
Alex Marcum Granville T-Fall Carl Wiencek, (12) John Glenn 16-0
Kyle Warner Claymont Fall Michael Jamison, (12) Centennial
Bradley Ponchak Morgan Dec Aaron Gase, (12) Big Walnut 5-0
Trent Mays Steubenville Fall Caleb Nethers, (11) Licking Valley
Jeremy Eppley River View Fall Ifa Abduljelil, (11) Whitehall-Yearling
Tristan Stallard Carrollton Fall Trace Koehl, (11) Hamilton Township
Derek Cain Bexley M-Dec David Johnston, (12) Indian Creek 14-4
Justin Stitzlein West Holmes Fall William Strum, (10) Utica
Championship - Quarterfinals
Winner School How Opponent School Result
Kyle Warner Claymont Fall Alex Marcum, (11) Granville
Bradley Ponchak Morgan Dec Trent Mays, (9) Steubenville 4-3
Jeremy Eppley River View T-Fall Tristan Stallard, (10) Carrollton 17-0
Justin Stitzlein West Holmes Fall Derek Cain, (12) Bexley
Consolation - 1st round
Winner School How Opponent School Result
Michael Jamison Centennial T-Fall Carl Wiencek, (12) John Glenn 21-5
Aaron Gase Big Walnut T-Fall Caleb Nethers, (11) Licking Valley 18-3
Ifa Abduljelil Whitehall-Yearling Dec Trace Koehl, (11) Hamilton Township 5-4
William Strum Utica Fall David Johnston, (12) Indian Creek
Consolation - 2nd round
Winner School How Opponent School Result
Michael Jamison Centennial Dec Derek Cain, (12) Bexley 7-6
Aaron Gase Big Walnut Dec Tristan Stallard, (10) Carrollton 8-1
Trent Mays Steubenville Dec Ifa Abduljelil, (11) Whitehall-Yearling 2-1
Alex Marcum Granville Fall William Strum, (10) Utica
Championship - Semifinals
Winner School How Opponent School Result
Kyle Warner Claymont T-Fall Bradley Ponchak, (12) Morgan 16-0
Justin Stitzlein West Holmes Dec Jeremy Eppley, (10) River View 7-4
Consolation - 3rd round
Winner School How Opponent School Result
Aaron Gase Big Walnut Dec Michael Jamison, (12) Centennial 8-1
Trent Mays Steubenville Dec Alex Marcum, (11) Granville 7-2
Consolation - Semifinals
Winner School How Opponent School Result
Bradley Ponchak Morgan Dec Aaron Gase, (12) Big Walnut 2-1
Trent Mays Steubenville Dec Jeremy Eppley, (10) River View 6-1
Finals
Winner School How Opponent School Result
Aaron Gase Big Walnut Dec Jeremy Eppley, (10) River View 7-0
Bradley Ponchak Morgan Dec Trent Mays, (9) Steubenville 3-1
Justin Stitzlein West Holmes Dec Kyle Warner, (12) Claymont 3-2