Claymont District Tournamet
Claymont High School
2/24/12-2/25/12
Results: 126


Championship - 1st round
Winner School How Opponent School Result
Kade Kowalski Tri-Valley T-Fall Jake Limings, (10) Highland 18-1
Tyler Saunier Carrollton Dec Christian Price, (9) Granville 10-8
Eric Williams Buckeye Local Dec Jermaine Lathon, (12) Linden McKinley 10-4
Conner Blacka Jonathan Alder Dec Maverick Meeks, (10) New Philadelphia 7-2
Ben Van Wey John Glenn Dec Ty Yeager, (9) Licking Hts. 4-1
Darran Warner Indian Valley Fall Jeff Seymor, (11) Centennial
Drew Dillon Claymont Fall Dashawn Haynes, (10) Buckeye Valley
Kaleb Riggle East Liverpool T-Fall Earl Milton, (11) East 15-0
Championship - Quarterfinals
Winner School How Opponent School Result
Kade Kowalski Tri-Valley T-Fall Tyler Saunier, (11) Carrollton 15-0
Conner Blacka Jonathan Alder Fall Eric Williams, (10) Buckeye Local
Darran Warner Indian Valley Fall Ben Van Wey, (9) John Glenn
Drew Dillon Claymont Fall Kaleb Riggle, (12) East Liverpool
Consolation - 1st round
Winner School How Opponent School Result
Christian Price Granville Dec Jake Limings, (10) Highland 4-2
Maverick Meeks New Philadelphia Fall Jermaine Lathon, (12) Linden McKinley
Jeff Seymor Centennial Dec Ty Yeager, (9) Licking Hts. 8-5
Dashawn Haynes Buckeye Valley Dec Earl Milton, (11) East 16-10
Consolation - 2nd round
Winner School How Opponent School Result
Kaleb Riggle East Liverpool Fall Christian Price, (9) Granville
Maverick Meeks New Philadelphia Fall Ben Van Wey, (9) John Glenn
Jeff Seymor Centennial Dec Eric Williams, (10) Buckeye Local 9-4
Dashawn Haynes Buckeye Valley Fall Tyler Saunier, (11) Carrollton
Championship - Semifinals
Winner School How Opponent School Result
Kade Kowalski Tri-Valley M-Dec Conner Blacka Jonathan Alder 8-0
Darran Warner Indian Valley Dec Drew Dillon, (11) Claymont 7-0
Consolation - 3rd round
Winner School How Opponent School Result
Maverick Meeks New Philadelphia Fall Kaleb Riggle, (12) East Liverpool
Dashawn Haynes Buckeye Valley T-Fall Jeff Seymor, (11) Centennial 20-5
Consolation - Semifinals
Winner School How Opponent School Result
Conner Blacka Jonathan Alder Dec Maverick Meeks, (10) New Philadelphia 7-5
Dashawn Haynes Buckeye Valley M-Dec Drew Dillon, (11) Claymont 12-3
Finals
Winner School How Opponent School Result
Drew Dillon Claymont Dec Maverick Meeks, (10) New Philadelphia 8-4
Conner Blacka Jonathan Alder Fall Dashawn Haynes, (10) Buckeye Valley
Darran Warner Indian Valley Dec Kade Kowalski, (9) Tri-Valley 3-1