Claymont District Tournamet
Claymont High School
2/24/12-2/25/12
Results: 120


Championship - 1st round
Winner School How Opponent School Result
Anthony Parada Steubenville T-Fall Devonte Lewis, (10) Brookhaven 16-0
Jonathan Edwards River Valley T-Fall Hayden Matheney, (10) Morgan 20-1
Isaac Hammonds Dover Fall Anthony Thompson, (12) London
Daniel Hasson Beaver Dec Bret Yutzy Jonathan Alder 13-6
Dustin Warner Claymont Fall Dylan Adams, (12) Independence
Kyle Messer Marion-Franklin Dec A.J. Pennell, (12) John Glenn 16-9
Nathan Kirk Buckeye Local T-Fall Mikeal Pelletier, (10) Utica 17-1
Jose Parsons Licking Valley M-Dec Justin Campbell, (10) Minerva 16-5
Championship - Quarterfinals
Winner School How Opponent School Result
Anthony Parada Steubenville Dec Jonathan Edwards, (12) River Valley 6-2
Isaac Hammonds Dover Dec Daniel Hasson, (9) Beaver 10-4
Dustin Warner Claymont Fall Kyle Messer, (12) Marion-Franklin
Jose Parsons Licking Valley Dec Nathan Kirk, (11) Buckeye Local 5-0
Consolation - 1st round
Winner School How Opponent School Result
Hayden Matheney Morgan Dec Devonte Lewis, (10) Brookhaven 11-10
Bret Yutzy Jonathan Alder T-Fall Anthony Thompson, (12) London 16-0
A.J. Pennell John Glenn Fall Dylan Adams, (12) Independence
Justin Campbell Minerva Fall Mikeal Pelletier, (10) Utica
Consolation - 2nd round
Winner School How Opponent School Result
Nathan Kirk Buckeye Local M-Dec Hayden Matheney, (10) Morgan 13-1
Bret Yutzy Jonathan Alder Dec Kyle Messer, (12) Marion-Franklin 10-8
Daniel Hasson Beaver Fall A.J. Pennell, (12) John Glenn
Jonathan Edwards River Valley M-Dec Justin Campbell, (10) Minerva 11-1
Championship - Semifinals
Winner School How Opponent School Result
Anthony Parada Steubenville Dec Isaac Hammonds, (11) Dover 6-5
Jose Parsons Licking Valley Fall Dustin Warner, (10) Claymont
Consolation - 3rd round
Winner School How Opponent School Result
Nathan Kirk Buckeye Local Dec Bret Yutzy Jonathan Alder 6-2
Jonathan Edwards River Valley M-Dec Daniel Hasson, (9) Beaver 18-5
Consolation - Semifinals
Winner School How Opponent School Result
Isaac Hammonds Dover Dec Nathan Kirk, (11) Buckeye Local 2-1
Dustin Warner Claymont Dec Jonathan Edwards, (12) River Valley 9-4
Finals
Winner School How Opponent School Result
Jonathan Edwards River Valley Dec Nathan Kirk, (11) Buckeye Local 8-2
Isaac Hammonds Dover Fall Dustin Warner, (10) Claymont
Jose Parsons Licking Valley Dec Anthony Parada, (11) Steubenville 7-2